Služba Quad 9 vyžaduje, aby ľudia zmenili nastavenia na domácom smerovači, aby bolo možné kontrolovať webové adresy.
 
Využíva 19 samostatných zoznamov webových hrozieb na mieste, ktoré používajú phishingové gangy alebo iní kybernetickí zlodeji.

internet
 
Jeden bezpečnostný expert povedal, že to môže byť "výzva", aby ľudia prijali systém filtrovania.
 
Služba Quad 9 je podporovaná IBM a dvomi ďalšími partnermi – Packet Clearing House a Global Cyber ​​Alliance. GCA bola založená bezpečnostnými výskumnými skupinami a orgánmi činnými v trestnom konaní a jej cieľom je iniciovať iniciatívy, ktoré vzdelávajú ľudí o webových hrozbách a pomáhajú pri ich bezpečnom používaní.
 
"Spotrebitelia majú značné problémy s phishingom," povedal Phil Reitinger, šéf GCA. "Väčšina z nich nemôže povedať, či je webová stránka skutočná alebo nie."
 
Pán Reitinger povedal, že služba pomôže vyriešiť tento problém zablokovaním akéhokoľvek pokusu o návštevu známej zlej lokality, ktorá bráni ľuďom stať sa obeťami tých, ktorí predstavujú renomované finančné organizácie. Mnohé e-maily s nevyžiadanou poštou a neoprávneným získavaním údajov obsahujú odkazy na stránky, ktoré vyzerajú ako skutočná vec, ale chcú len ukradnúť údaje.
 
Spotrebitelia zapnú službu zmenou nastavení na svojom domácom smerovači, ktoré určujú, ktoré servery ich počítač konzultuje, keď chcú vyhľadať umiestnenie webovej lokality. Doménové servery (DNS) uchovávajú tieto informácie a fungujú ako adresáre pre webové stránky.
 
Zmenou nastavení DNS routera na 9,9,9,9 môžu ľudia skontrolovať, či sú stránky, ktoré navštevujú, v bezpečí. Partneri projektu pripravili videá a dokumentáciu, ktorá vedie ľudí k potrebným zmenám.

wev
 
Nezávislý odborník na bezpečnosť Graham Cluley povedal, že relatívne málo ľudí si s nastaveniami svojich smerovačov pohrávalo, aby zmenili spôsob, akým našli webové adresy.
 
Uvedomenie si výhod prepínania by bolo "veľkou výzvou", povedal, vzhľadom na to, ako boli ľudia ochotní prijať iné užitočné bezpečnostné technológie.
 
"Nedokázali sme presvedčiť väčšinu používateľov, aby nasadzovali VPN a správcov hesiel," povedal. "Myslím, že to bude rovnako náročné presvedčiť ich o výhodách inej služby DNS."