Predstavte si firemnú budovu alebo rodinný dom. Čo vidíte? Určite ste si predstavili aj vy fakt, že táto budova alebo dom má nejaké okná. A práve tejto súčasti sa budeme venovať, pretože je pre pohodlie a štýl bývania neodmysliteľná. Daná téma však dokáže byť zaujímavejšia, než si možno myslíte, pretože ak zvolíte správne rámy a materiál, okno dokáže byť radikálnym estetickým stredobodom.

muž pozerá z okna

Veľmi známou možnosťou je okno plastové, čo predstavuje v pomere nenáročnú investíciu, priemernú životnosť a pritom kvalitné izolačné vlastnosti. Klasický „biely“ dizajn a vhodné riešenie v prípade, ak hľadáte nejaké priemerné prevedenie okien, či už vravíme o ich veľkosti či tvare. Stretávame sa s nimi napríklad na bytovkách, rovnako sú modernejším spestrením starších panelákov, no samozrejme zvyknú byť tiež doménou rodinných domov.

Pod zaujímavým dizajnom si predstavíme tie drevené, ktoré so sebou do interiéru prinesú kus prírody. Nie divu, že sú obľúbené práve kvôli tomuto faktu. Veľmi dobre ukážu tiež na vašej rekreačnej chatke. Vyzerajú sympaticky, ale takýto dizajn si zároveň pýta v porovnaní s inými možnosťami väčšiu starostlivosť, resp. náročnejšiu údržbu. Predsa len vravíme o dreve, čo má tendenciu podliehať poškodeniu kvôli horším exteriérovým podmienkam. Ak sa ale o drevo budete starať poctivo a pravidelne, situácia vie byť následne o dosť lepšia.

chata, okno

S čím si ale náročnú údržbu nespájame, to sú okna hlinikove LMmont. Aj napriek tomu v ich spojitosti vravíme o bezkonkurenčne najvyššej životnosti a odolnosti. Pretože hliník je univerzálny a (nielen) v stavebníctve obľúbený materiál, ktorý odoláva aj náročnejším podmienkam. Hliníkové rámy umožňujú použiť sklá veľkých, obrovských či inak atypických rozmerov.  Dnes je však už vidieť tieto obrovské okná na domoch či budovách stále častejšie a skutočne pôsobia štýlovo, luxusne. Navyše prepúšťajú do interiérov bohatý prienik vonkajšieho denného svetla.

3.5/5 - (2 votes)

Mohlo by se vám také líbit: