Dôležitou súčasťou optimalizácie pre vyhľadávače sú seo články. Aby však boli účinné, musia dodržiavať určitú schému, ktorá bude vyhovovať predovšetkým internetovým vyhľadávačom a ich kritériám. Takéto články následne dokážu dostať váš web na vyššie miesto v organických výsledkoch, z ktorého bude prameniť lepšia návštevnosť a viac konverzií.

Prakticky si môžete povedať, že texty a články vo všeobecnosti si nejako narýchlo napíšete aj samy. Lenže takisto môžete využiť profesionálny copywriting a služby, ktoré ponúka. A z hľadiska funkčnosti a efektivity článkov je samozrejme lepšia táto druhá možnosť.

podnikateľ, laptop, apple

So svojou požiadavkou oslovíte seo agentúru a tá zverí tieto úkony do rúk svojim copywriterom a.k.a. skúseným textárom, ktorí dokážu prispôsobiť texty konkrétnym požiadavkám. Či už sa majú zameriavať na seo, na reklamu alebo na marketingové PR (vzťahy s verejnosťou). Každý z týchto typov textov má nejakú vlastnú štruktúru a princípy, ktoré musí dodržiavať, aby vlastne prinášal vytúžený výsledok. Práve preto je výhodou, ak ich má na starosti seo agentúra a jej copywriteri s potrebným „know-how“.

Ako už bolo spomenuté, seo články sa musia primárne zameriavať na to, aby boli funkčným nástrojom optimalizácie pre vyhľadávače. Poskytujú možnosť zakomponovať kľúčová slová, vďaka ktorým vás cez Google nájde viac záujemcov. Z hľadiska linkbuildingu, čiže budovania spätných odkazov sa do nich môže umiestniť takisto link, respektíve odkaz. Takéto články následne môžu byť publikované na „cudzích“ stránkach, no ich odkaz bude smerovať k vám. Toto je jeden z faktorov získania vyššej pozície vo vyhľadávači.

písanie, copywriter

Copywriter sa ale rovnako dokáže zaoberať písaním reklamných článkov. Tu je zasa prioritou vedieť spojiť zaujímavý obsah s reklamou. Schopnosť zaujať ľudí, pohnúť ich emóciami a ideálne ich „nakopnúť“ k určitej akcii, čiže ku konverzii. V neposlednom rade sa môžu tvoriť články s ohľadom na PR, čiže budovanie vzťahov s verejnosťou. Posilní sa s nimi váš brand, verejnosť bude lepšie oboznámená s tým, čo ponúkate, resp. predávate.

Mohlo by se vám také líbit: