Kanalizácia je jednou z tých neodmysliteľne funkčných, hoci možno prehliadaných súčastí bývania a domov. Každý deň predsa prichádzame do kontaktu s používaním vody, a to aj vo forme splachovania. Pravidelné splachovanie odpadovej vody je možné, len ak sú potrubia vo funkčnom stave. Ak sa vyskytnú už len úvodné príznaky, že s odtekaním nie je niečo v poriadku, je potrebné okamžite zasiahnuť.

Kvapka, vodovodný kohútik

Okamžite zasiahnuť a odstrániť poruchu, čo v mnohých prípadoch znamená odstrániť usadeniny, špinu a mastnoty v potrubí, či podstúpiť čistenie kanalizácie. Ak sa pozrieme napríklad na situáciu upchatého potrubia a odtoku v kuchynskom dreze, príznakom je spomalené odtekanie odpadovej vody, čo môže viesť k jej hromadeniu, takisto však môže byť citeľný aj nepríjemný zápach, ktorý bude stále intenzívnejší. Hromadiaca sa odpadová voda nakoniec môže dospieť k vytopeniu a k svojmu vyliatiu všade po okolí.

Upchaté potrubia a kanalizácie sú preto havarijným stavom, kedy je takéto splachovanie vody spomalené a v podstate obmedzené.

Väčšinou si našu kanalizáciu a potrubia, resp. ich stav začneme bližšie všímať až vtedy, ak sa začnú prejavovať spomenuté príznaky so spomaleným odtokom. Lenže ich preskúmaniu a prípadnému prečisteniu by sme mali venovať pozornosť častejšie- z preventívnych dôvodov.

Potrubie, rúry

  • Toto, ale samozrejme tiež okamžité odstránenie poruchy a havarijného stavu vám poskytuje servis, ktorý sa zaoberá odborným čistením kanalizačných potrubí.

A využíva k tomu metódu krtkovania, tlakového čistenia so špeciálnymi prístrojmi. Metóda, ktorá je rýchla, funkčná a navyše šetrná tiež k stavu potrubí, ktoré sa pri tejto metóde nejakým spôsobom nepoškodia.

Z hľadiska prevencie, ale tiež z hľadiska preskúmania, nájdenia a následného odstránenia poruchy, teda konkrétnych usadenín, sa zvykne používať aj moderná technológia- kamerový systém, čo odhalí aj tie najpodrobnejšie detaily a príčiny upchania.

Mohlo by se vám také líbit: