Nastal konečne okamih, kedy sa chcete osamostatniť a začať život na inom mieste ako doteraz? Alebo len chcete opraviť a vylepšiť starý rodinný dom, ktorý nemá príliš vysokú hodnotu? V takýchto prípadoch ste sa už určite zamýšľali nad otázkou čím začať ako prvým pri kompletnej rekonštrukcii domu. Ak daný dom nie je zateplený, rozhodne by mal byť čo najskôr. Nielenže poskytuje zatepľovanie samé výhody, no okrem toho pridá aj domu na hodnote a kráse.

rodinný dom

Vedeli ste o všetkých výhodách zatepleného domu? Okrem toho, že ušetríte množstvo peňazí a nebudete vykurovať aj celú ulicu sa vám v tomto dome bude rozhodne lepšie dýchať. Po zateplení dom neobsahuje škodlivú vlhkosť, ktorá je veľmi často príčinou respiračných ochorení či alergií. Ďalšou skvelou výhodou je aj to, že zrekonštruujete vonkajšok rodinného domu, čiže bude vyzerať ako novostavba a podľa vašich predstáv.

fasada

Ak ste sa teda rozhodli pre zatepľovanie, určite sa vám naskytla otázka, akým materiálom to bude najvhodnejšie. Na trhu je široký výber izolačných materiálov, z ktorých je najlacnejší a najobľúbenejší klasický polystyrén. Ten síce poskytuje základné izolačné vlastnosti, no nie je odolný voči ohňu, čo je veľmi dôležitá vlastnosť.

V prípade, že chcete zvoliť vyššiu kvalitu, odporúčame vám siahnuť po grafitovom polystyréne, ktorý sa od toho klasického v mnohom líši. Nielenže je čiernošedý, no obsahuje milióny buniek grafitu, ktoré poskytujú omnoho vyššiu izoláciu a taktiež je odolný voči prípadnému požiaru. Grafitový polystyrén je až o dvadsať percent účinnejší ako ten klasický a cenovo sa až tak veľmi nelíšia. Áno, grafitový je o niečo drahší, no rozhodne ide o skvelú investíciu do vašej budúcnosti, ktorú jedného dňa určite odceníte. Vyskúšajte aj vy kvalitné zateplenie rodinného domu a dajte problémom konečne zbohom!

Mohlo by se vám také líbit: