Určite ste sa už počas prechádzky alebo pri návšteve nejakého podniku s letnou terasou stretli s tým, že sa vo vzduchu vznášal nepríjemný zápach. V tom prípade určite viete, že nič tak nepokazí krásny deň či prvý dojem z kaviarne alebo z reštaurácie, ako tento nemilý zážitok. Nepochybne ste si nepredstavovali, že pri konzumácii vášho milovaného jedla alebo obľúbenej kávy, vás bude obťažovať nevítaný hosť v podobe nie veľmi vábivej vône a vy si preto budete musieť prekrývať dýchacie cesty.

krtkovanie kanalizácie

Tento problém vám môže znepríjemňovať život aj vo vašom príbytku. Predpokladám, že žiaden z vás by sa nenáhlil opaľovať sa na záhrade pred svojim domom alebo si oddýchnuť na hamaku, ak by vzduchom plávala neželaná aróma. Vôňu čerstvo pokosenej trávy alebo kvitnúcich kvetov, by podľa môjho názoru nikto z vás nechcel vymeniť za nevábny zápach vašej príp. susedovej kanalizácie. Rovnako by ste neboli nadšení, ak by vám váš príbytok zamorila nepríjemná aróma sálajúca z odtokov.

Uspokojujúcu alternatívu ponúka krtkovanie a ich cena?

Čo však máte za týmto pojmom hľadať?

Krtkovanie je mechanické čistenie kanalizácií a potrubí, ktoré si vyžaduje odborné zaobchádzanie, pretože kanalizačné potrubie tvorí zložitý systém, do vnútra ktorého nevidíme, takže je veľmi náročné vyčistiť ho.

Z tohto dôvodu jeho údržbu vykonávajú prevažne dobre vyškolení pracovníci, ktorí majú schopnosť ovládať špeciálne stroje určené na krtkovanie a disponujú určitými znalosťami a zručnosťami, ktoré sú s touto prácou spojené. Jednoducho povedané sú vlastníkmi know-how a preto je v tomto prípade najlepšie, ak sa v tejto súvislosti obrátite na nich.

Nemusíte čakať na signál, že s vašim potrubím nie je niečo v poriadku, pretože v tomto prípade je veľmi dôležitá aj prevencia.

krtkovanie drezu

Ak ste ešte nezaznamenali problém, pretože sa vo vašom domove či v jeho okolí nevznáša nepríjemný zápach, tak to neznamená, že krtkovanie nepotrebujete. Je nevyhnutné si uvedomiť, že vašim potrubím prejde denne množstvo vlasov, zvyškov jedál, mydla, toaletného papiera alebo čistiacich prostriedkov. Všetko toto zanecháva v potrubí svoju stopu rovnako, ako voda, ktorá ním pretečie. Môžete tam mať preto usadeniny vodného kameňa, ale aj dámske hygienické potreby, kúsky jedla či olej na vyprážanie.

Dbajte preto na to, aby ste sa nemuseli báť nadýchnuť vo svojom vlastnom hniezdočku!

Mohlo by se vám také líbit: