Naša spoločnosť a naša kultúra je založená na spolužití muža a ženy, ktorí spolu žijú v jednej domácnosti a zdieľajú spolu aj sexuálne radovánky. No dnes už značná skupina ľudí žije bez stáleho partnera, takže so sexuálnym životom to majú podstatne zložitejšie. Možno by niektorí ženatí muži rozhodne nesúhlasili, ale zo štatistického pohľadu majú slobodní ľudia určite menej sexuálnych kontaktov ak ich zadaní súkmeňovci. Niektorí majú iba náhodné známosti, takže ich sexuálny život je v značnej miere ochudobnený. A je dlhodobo známy fakt, že sexuálna abstinencia je pre ľudí v produktívnom veku aj zdraviu škodlivá.

muž a žena

Život bez sexu je síce možný, no pre niektorých ľudí by prinášal veľa problémov. Niekto vydrží bez sexu niekoľko dní, iní nemajú problém aj s absenciou sexu počas niekoľkých rokov. Je to veľmi individuálne, ale vo všeobecnosti môžeme povedať, že to nie je práve komfortná situácia. Narodili sme sa ako sexuálne bytosti, takže potreba sexu je niečo úplne prirodzené. Zo zdravotného hľadiska sa nedostatok sexu u ľudí prejavuje najmä psychickými problémami, ktoré v súčasnosti tvoria najzávažnejšie problémy dnešnej doby. Často totiž prerastajú aj do fyzických problémov a značne nám tak komplikujú život.

žena na posteli

Takže odopieraním si sexu prichádzame nielen o krásne chvíle, keď sa nám vyplavujú hormóny šťastia, ale takéto obdobia môžu predstavovať začiatok našich budúcich zdravotných problémov. A vôbec na to dnes nie je žiaden dôvod, pretože aj slobodní jedinci bez stálej partnerky majú dnes dostupné možnosti sexuálnych kontaktov. Máme na mysli rôzne sexuálne ponuky, z ktorých sú dnes najviac vyhľadávané sex priváty. Ak ste napríklad z okolia Prievidze, môžete nájsť veľmi kvalitnú ponuku na stránkach sex privát Prievidza. Krásne dievčatá vám tu poskytnú nielen možnosť prežitia krásnych sexuálnych zážitkov, ale urobíte aj niečo pre svoje zdravie.

Mohlo by se vám také líbit: