Na internete existuje veľké množstvo rôznych galérii. Rôzne takéto webové stránky sa predbiehajú ponukou obrázkov, ktoré tam ponúkajú. Každá stránka túži byť tou najlepšou webstránkou s fotografiami na svete. Niektoré fotky sú dokonca fotené profesionálmi, aby zvýšili návštevnosť tejto stránky, hoci museli zaplatiť nemalé peniaze za také kvalitné a ozajstné fotografie.

pixabay.png

Portál Pixabay je stránka, kde sa to hemží priam dokonalými fotografiami. Keď si dáme vyhľadať hocijaké heslo, slovo, pojem po slovensky väčšinou nám vyhľadá veľké množstvo obrázkov, takže je naozaj z čoho vyberať. Prvé obrázky, ktoré sú v takom prvom zvýraznenom obdĺžniku sú obrázky reklamné, ale je ich tam minimum. Kľúčové slová, podľa ktorých vyhľadávate obrázky môžete ľubovoľne kombinovať a aj tak vám väčšinou vyhľadá zopár nádherných záberov. Každá webová stránka predsa potrebuje z niečoho žiť, tak musíme strpieť menšiu reklamu na to, aby sme ju mohli využívať. Jedine, že by sme chceli prispieť na prevádzku takejto stránky.

vláček.jpg

Obrázky, ktoré nám vyhľadá si môžeme ÚPLNE ZADARMOstiahnuť. Takým fotografiám, ktoré sa nám páčia, môžeme dať like – po slovensky páči sa mi to alebo si ich uložiť ako obľúbené, ak sme registrovaný na danej stránke. Prípadne, ak sa chceme podeliť s obrázkom – fotografiou s inými našimi kamarátmi, tak ich môžeme zdieľať. Tak ako na sociálnej sieti, aj tu funguje funkcia  sledovať daného používateľa, ktorý pridal také nádherné fotografie. Je totiž pravdepodobnosť, že ešte krajšie fotografie pridá nabudúce. Obrázky, ku ktorým máte nejakú pripomienku môžete okomentovať. Samozrejme, komentáre vidíte len vtedy, keď ste na danej stránke registrovaný a prihlásený. 
Ak sa vám táto stránka páči, môžete jej dať svoj like – páči sa mi to aj na facebooku, kde má svoju funpage. Dokonca táto stránka poskytuje svojim registrovaným používateľom na 30 dní zdarma ADOBE STOCK. Taká ponuka sa jednoducho neodmieta.

Mohlo by se vám také líbit: