Kvety sú nádherným vyjadrením nespočetných krás prírody. Tešia naše oči, pomáhajú nám na chvíľu sa odpútať od bežných povinností a kolobehov. Aspoň na chvíľku sa nechať pohltiť krásou prírody padne každému vhod. Mnoho ľudí vlastní záhradku a radi by mali tieto pocity ohľadom kvetov, ktoré sami vypestovali. To však môže byť pre mnohých ľudí trochu výzva. Hlavne ak sa podobnému koníčku nevenovali predtým. Ak patríte k takýmto ľuďom, máme pre vás dobrú správu. Vypestovať niektoré druhy okrasných rastlín nie je vôbec náročné a zvládne to naozaj každý. Všetko čo potrebujete je chcieť a mať trochu trpezlivosti. Prinášame vám preto zoznam 5 krásnych a nenáročných kvetov aj pre vašu záhradu:

fialky

1.       Slnečnica – Slnečnice sú obzvlášť nenáročné rastliny. Semená sa vyznačujú vysokou klíčivosťou a rastlina nemá prílišné nároky na pôdu. Všetko čo potrebuje je dostatok slnka a trochu lásky a trpezlivosti z vašej strany.

2.       Orlíček –Stará rastlinka, ktorú poznali a s obľubou pestovali naše staré mamy. Orlíček je nenáročný a bude vám s radosťou rásť takmer všade. Nepotrebuje ani príliš veľa slnka a dariť sa mu bude i v polotieni.

orlíček

3.       Aksamietnica –Každý pozná tieto rastliny, tak obľúbené v parkoch a záhradách. Vypestovať ich zo semienka zvládne naozaj každý a rastlinka sa vám odvďačí záplavou pestrofarebných kvetov. Bonusom je, že táto rastlinka odháňa a odpudzuje niektoré druhy hmyzu vrátane niektorých druhov škodcov.

4.       Fuksia –Fuksia je rastlina, ktorá vskutku poteší oko každého, kto na nej spočinie pohľadom. Nesie v sebe tú správnu dávku exotickosti a elegancie. Najviac vynikne v závesnom kvetináči. Nezabudnite ale na dostatok vlahy.

slunečnice

5.       Sirôtky –Sirôtky sú nádherné kvetiny, ktoré si získajú srdce každého záhradníka. Sú nenáročné, dajú sa bez problémov vypestovať zo semienka a ich pestrofarebné kvety zaujmú každého návštevníka. 

Mohlo by se vám také líbit: