Každá žena chce byť pekná no zároveň prirodzená. Avšak dnešná uponáhľaná doba nám neposkytuje veľa možností na starostlivosť.  Daná prirodzenosť sa ale dosiahne len prírodnými a domácimi radami. Načo na seba dávať vo veľkom množstve čoraz viac chemikálii, keď sa môžeme za krásou vydať aj lepšou cestou? O zázračných účinkoch Aleo vera počula určite už každá z nás, no len mále percento si túto zázračnú rastlinku pestuje doma. Veď aj samotná Kleopatra sa dužinou tejto rastliny natierala každý deň a vyzerala ako porcelánová bábika! Takže pokiaľ ju s nadšením používali naší predkovia, určite stojí za to ju vyskúšať.

aloe vera

V poniektorých obchodoch sa dokonca dá zakúpiť mrazený list, ktorý obsahuje plnohodnotnú dužinu, pokiaľ nemáme možnosť pestovať Aloe vera sami.
Aloe vera sa dá používať dvoma spôsobmi, a to na vonkajšie a vnútorné použitie. Dužinu z tejto rastliny dostaneme jednoduchým rezom, a následným vytlačením jej obsahu, z ktorého si môžeme vytvoriť šťavu, alebo priamo použiť. Avšak treba sa vyvarovať produktom, ktoré by obsahovali vonkajšiu časť Aloe vera, práve vrchné vlákno obsahuje latex, čo znamená že pri kontakte s pokožkou môže dôjsť k nepríjemnej reakcii, a už vôbec sa neodporúča na vnútorné použitie.

vera

Z tejto rastliny nájdeme aj mnoho mydiel v klasickej stuhnutej forme, rovnako aj v tekutej. Väčšinou sú ale tieto produkty upravované už chemicky, ale existuje rovnako aj mnoho receptov ktoré vám poskytnú 100% zdravé mydielko pre pokožku. Na vnútorné použitie nám stačí vypiť elixír krásy, respektíve nápoj z dužiny Aloe vera. Mnohokrát ho nájdeme bežne v regáloch potravín, či drogérii. Avšak je samozrejmé že s domácky pripravenou dužinou na pitie sa to nedá porovnať. Rovnaký priazniví účinok má aj čerstvá dužina ako zdravá maska na vlasy, nie len že prekrví mozog, no tým aj stimuluje rast vlasov a dodá krásny lesk.

Mohlo by se vám také líbit: