Bola spustená aj nová smartwatch s pridanou funkciou detekcie pádu. Vyskytli sa obavy, že relatívne vysoká vstupná cena iPhone 9 X 999 obmedzí jej odvolanie.
Ale Apple uviedol, že sa dôsledne preukázalo, že je populárnejšia ako niektorý z modelov iPhone 8 s nižšou cenou. Firmy zaoberajúce sa prieskumom trhu navrhujú, že aj vyradili vlajkové lode konkurenčných spoločností.
To pomohlo Applemu stať sa prvou spoločnosťou na svete s trhovou kapitalizáciou nad 1 miliardu dolárov (768 miliárd libier).
Čínska spoločnosť Huawei však v apríli až júnovom štvrťroku dokázala predstihnúť jej celkový podiel na trhu s inteligentnými telefónmi, čím Apple zaradil na tretie miesto.

iphone

"Huawei to dokázala predbehnúť, pretože Apple nehrá na strednom a dolnom konci trhu," povedal Francisco Jeronimo z IDC.
"Ale Apple je veľmi dobre umiestnený v prémiovom segmente a neočakávame, že sa v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov zmení."
XS Max sa stane najdrahším mobilným telefónom, ktorý Apple predal k dnešnému dňu, pričom jeho cena sa pohybovala v rozmedzí od 1 099, – 1 449, v závislosti od objemu skladovania.

Model XS bude zodpovedať pôvodným nákladom X vo výške 999 až 1349 libier, zatiaľ čo XR bude 749 až 899 libier.
Spoločnosť Apple však tento čas neobsahovala slúchadlový kľúč, takže majitelia káblových slúchadiel budú musieť započítať ďalší poplatok vo výške 9 libier.

Väčšia obrazovka
Apple zdôraznil, že displej iPhone XS Max bol výrazne väčší ako zobrazenie starého iPhone 8 Plus s rozlíšením 5,5 palca, a to aj napriek tomu, že dva mobilné telefóny majú podobnú veľkosť.
"Aj keď v minulom roku bola obrazovka na telefóne iPhone X väčšia, niektorí ľudia, ktorí boli v modeloch Plus, stratili pocit väčšieho zariadenia, čo je presne to, na čo sa Max zaoberá," povedala Carolina Milanesiová, analytika konzultačnej spoločnosti Creative Strategies.

chytré hodinky

Zariadenie iPhone XR má tiež väčšiu obrazovku, ale používa LCD (displej z tekutých kryštálov) a nie technológiu OLED (organické svetlo vyžarujúce diódy), ktorá sa nachádza v drahších modeloch. To znamená, že čierna sa zdá menej hlboká a jej farby majú menej kontrastu.

Mohlo by se vám také líbit: