Hádam neexistuje počítačový a už i užívateľ mobilných zariadení , ktorý by nepoznal Google. Google je už takmer synonymom týchto zariadení. Mám na mysli aj ich webový vyhľadávač. Aj napriek jeho popularite/ 65% všetkých užívateľov/ však poznáme aj iné, no podobné alternatívy. V tomto článku sa s nimi zoznámime bližšie.
pomoc na internetu

Kvôli schopnej a nemalej konkurencii vyhľadávačov sa od roku 2014 hľadajú rôzne mínusy a nedostatky vyhľadávača Google a porovnávajú sa s týmito alternatívami. A výsledok je taký, že môžeme nájsť články z rôznych zdrojov o tom, aby sme dali šancu konkurencii. Tak to vyzerá, že Google už možno o chvíľu nebude v danej oblasti favorit číslo jeden. Kto by ho mohol nahradiť? No máme na výber.

        Bing

Osobne sa aj radím k 15, 8% populácie, ktorá používa túto alternatívu a som spokojný. Je praktickejší na vyhľadanie a následné prehranie videí, automatické doplnenie má dvakrát viac variánt a v prípade, že cestujete lietadlom, tento vyhľadávač je skvelý na praktické vyhľadanie spojov.

        DuckDuckGo

Tento vyhľadávač nezbiera informácie o Vašich údajoch. Ak Vám vadí, že Google o Vás zbiera informácie, DuckDuckGo je správnejšia a súkromnejšia alternatíva.

        Quora

Ak do Google zadáte príliš veľa slov, nastane zmätok. Do tohto vyhľadávača môžete napísať rozšírnejšie výrazy, aj konkrétnu otázku a zmätok nenastane, naopak. Nájdete riešnie a odpovede na obšírnejší výraz, ktorý zadáte. Quora má ako keby ľudskú inteligenciu a chápanie.
hledání0

        Dogpile

Dogpile je prepojený s vyhľadávačmi Google, Yandex a Yahoo. Pomocou Dogpile tak máte ako keby tri vyhľadávače v jednom, navyše blokuje Ads.

        Vimeo

Ak Vás zaujali alternatívy Google, možno budete chcieť vyhľadať i niečo podobné typu Youtube. A práve toto je tá vhodná stránka s množstvom HD videí, ak by ste sa rozhodli hľadať alternatíu Youtube.

Tak to vidíme, že tých možností je viac a Google má veľkú konkurenciu. Ako sa rozhodneme my?

Mohlo by se vám také líbit: