Prakticky celý život zbierame nové zážitky, vedomosti a skúsenosti. Práve skúsenosti nám však môžu takisto napovedať, ktoré veci robíme zle alebo nás zbytočne oberajú o čas a energiu. Samozrejme v prípade, ak sú negatívne, a preto by malo byť logickým záverom každého človeka tieto veci vo svojom živote eliminovať a snažiť sa ich nahradiť tými, ktoré na nás vplývajú pozitívnejšie. Aj náš životný štýl si tak žiada určitý systém, prehľad a poriadok.

skok

Viem, že odpovedať na niektoré ťažké životné otázky vo vašom živote skrátka nie je vôbec jednoduché a určite vám s nimi tento jeden článok nepomôže, ale možno to znie trochu naivne, no začínať sa má detailami. Spáchať určitú hygienu nielen telesnú, ale aj duševnú, a to tým, že môžeme nasledovať tieto, v podstate základné, no pre usporiadaný životný štýl dôležité veci.

Zbavte sa nepotrebného oblečenia
Ešte skôr, než sa zamračíte, spomeňme, že ide o jeden z detailov a tieto majú na našu psychiku silnejší dopad, než sa zdá na prvý pohľad. Pokiaľ sa v našom šatníku nachádzajú veci, ktoré sme na sebe nemali už celý rok značí to, že sú prakticky nepotrebné a zbytočne tak komplikujú výber a zaberajú miesto. Pretriedený šatník bude našim každodenným pomocníkom.

Zdravšie stravovanie
Alebo v zdravom tele zdravý duch nie je iba fráza. Zmena jedálneho lístka dokáže s našim vedomím spraviť priam zázraky. Pokiaľ do seba pravidelne hádžeme nezdravé jedlo, predsa to musí mať svoj dopad rovnako, ako keď sa obohatíme vitamínmi a stravou, ktorá je ľahšie stráviteľná, no pritom bohatá na potrebné živiny. Pokiaľ ste teda v strese a trpíte únavou, je možné, že vám chýbajú práve vitamíny a možno pomôže úprava jedálnička.

svoboda

Zbavme sa nevyriešených záležitostí
Skutočne nie je efektívne, ak ich stále nosíme so sebou, no pritom s nimi ani nepohneme. Ešte stále vás baví nad nimi premýšľať? Uľavíme si tak jediným spôsobom- tieto veci vyriešime čo najskôr.

Mohlo by se vám také líbit: