Led svetlá úspešne nahrádzajú, respektíve dopĺňajú klasické žiarovky. A právom zaujímajú dôležitú funkciu v oblasti svietidiel. Disponujú totiž inovatívnymi vlastnosťami, ktoré sú naozaj nenahraditeľné. Čo robí led svetla takými výnimočnými? V súčasnej dobe sa kladie veľký dôraz na udržateľnosť a to je práve tá pridaná hodnota, ktorú led svetlá prinášajú. Nielen že disponujú dlhou životnosťou, ich svietivé vlastnosti sú oproti klasickej žiarovke výnimočnejšie a zároveň sa dajú ekologickejšie recyklovať. Led svetlá neobsahujú ťažké kovy, neohrozujú tak životné prostredie. Led svetlá sme mohli doteraz vídať hlavne ako súčasť svetelných signalizácií, reklamných svietiacich nápisov alebo pútačov, či ako svetlá v automobiloch. Led svetlá však idú ešte ďalej. Led žiarovky poskytujú oveľa väčšiu intenzitu osvetlenia ako žiarovky obyčajné.

Led2

Ďalšia inovácia, ktorá u vás doma nájde široké uplatnenie, sú tiež led pásiky. Sú to led svetlá vo forme pásikov, ktoré môžete ľubovoľne skrátiť na požadovanú dĺžku a olemovať nimi ľubovoľné tvary. Kuchynská linka s led podsvietením, televízor, či schody neboli nikdy štýlovejšie. Ozvláštnite si svoj byt či dom vďaka tejto vymoženosti.

Led

A čo je najlepšie, led svetlá neponúkajú len tradičné svetlo, ale môžete si ich prispôsobiť aj farebne. Špeciálne led svetlá sú vybavené ovládačom pomocou ktorého dokážete meniť farebnosť daného svetla. Vaša domácnosť nemusí byť nudná. Diskotéka v priamom prenose u vás doma sa môže diať aj vďaka led svetlám. Nastavte si svetelnú intenzitu a aj farbu sami. Led svetlá nenájdu uplatnenie iba v interiéri. Aj vianočná dekorácia môže byť s pomocou led svetiel ešte zaujímavejšia. Taktiež garáž, kôlňu alebo slabo osvetlené zákutia hravo zabezpečíte s pomocou led panelov. Či už ako dekorácia alebo praktická nevyhnutnosť, led svetlá sa zaručene stanú vašim praktickým a nenahraditeľným pomocníkom u vás doma.

Mohlo by se vám také líbit: