Malé čierne, aj pod týmto názvom poznáme koktejlové šaty, ktoré by mala mať v šatníku každá žena. Sú akýmsi kompromisom na udalosti, kde by večerná toaleta bola príliš honosná, ale obyčajné jeansy tiež nie sú správnou voľbou. Ide o slávnostnejšie udalosti konajúce sa v popoludňajších hodinách, kde sa koktejlové šaty skvelo hodia.

model-5399229_1920

Plesy či bály si vyžadujú, aby žena mala na sebe večernú róbu, pretože ide o reprezentatívne akcie, na ktorých platí dresscode, ktorý treba dodržiavať. Tieto udalosti sú však jedinečné a častokrát len niekoľkokrát za život, na ktoré je možné si koktejlove saty Mladamoda.sk aj požičať, no koktejlové šaty však žena využije určite oveľa častejšie, pretože príležitostí obliecť si ich býva viac. V súčasnosti už niektoré svadby majú charakter len akéhosi posedenia, na ktorých môžeme smelo koktejlové šaty využiť. Silvestrovské večierky v pracovných kolektívoch tiež patria k menším spoločenským udalostiam, kde sa nenosia veľké toalety, ale malé čierne ako sa tiež nazývajú. Oslavy v kruhu priateľov a rodiny či slávnostné obedy a posedenia pri rôznych výročiach si priam vyžadujú koktejlové šaty.

11126-scaled

Ženy sa rady páčia stále, inak to nie je ani pri príležitostiach, kde sa to priam vyžaduje. Celý outfit však musí ženu vystihovať, lebo len ak sa cíti dobre a pohodlne, môže byť sama sebou. Preto aj výber malých čiernych šiat by mal byť podriadený celkovému vkusu, typu a postave ženy, mal by ladiť farebne hlavne s jej pokožkou, strih šiat musí postavu pekne tvarovať, poprípade zamaskovať neželané a vystihnúť to, čo je na nej pekné. Dôležitý pri výbere šiat je v prvom rade ich strih a zároveň aj materiál, z ktorého sú ušité. Koktejlové šaty by mali siahať tesne pod kolená, mladšie ženy či dievčatá si môžu dovoliť aj mini, ale nemali by byť príliš vyzývavé. Strih je poväčšine púzdrový alebo áčkový, záleží od postavy nositeľky, z pevnejších materiálov ako je satén, polyester zamat a podobne a ozdobené bývajú čipkou, krajkou alebo tylom.

Na internete je široká ponuka koktejlových šiat rôznych strihov a farieb, stačí si vybrať podľa svojich možností, aby ste sa v nich cítili ako hviezda.

Mohlo by se vám také líbit: