Košice sa už ďalší rok môžu prezentovať v rámci nie len Európy, ale aj sveta. Hokejové Majstrovstvá sú veľkým ťahákom nie len pre našincov, ale aj pre krajiny zo severu alebo tie za veľkou mlákou. Ubytovanie býva často drahé a tak nečudo, že sa fanúšikovia z cudziny rozhodli pre bývanie  niekoľko desiatok kilometrov od štadiónov. Okrem bežných miest ako je Rožňava alebo Poprad, v okolí Prešova ale aj v ňom sa to len tak hemží ľuďmi z iných štátov.

zřícenina

  • Prešov ako mesto najväčšieho kraja na Slovensku toho ponúka naozaj veľa. Nie iba pre hokejový šampionát, ale po niekoľko desaťročí, kedy výrazne formoval históriu. Dokonca obsahuje až 254 historických pamiatok. To je naozaj veľa a vzhľadom na to, že tu spolu nie len teraz, ale hlavne v starých časoch žili rôzne národnosti, čo pridáva na hodnote celkovému rázu. Dokonca to bol prvý výrobca cukru v Uhorsku z cukrovej repy. Okrem iného je známy aj futbalom, ktorý tu bol tak zžitý, že sa tu založil prvý futbalový klub v našej vlasti.
  • Okrem toho je celý kraj posypaný mestami, ktoré sa v minulosti pýšili titulom kráľovské. Aj preto tu doteraz môžeme obdivovať hradné múry a hrady. Sabinov patrí medzi ne. blízko neho je najzachovalejšia bazilika gréckokatolíckej cirkvi. Pre nadšencov cestovania a turizmu má nemalý význam aj fakt, že sa tu natáčal Oscarový film Obchod na korze. Dodnes sa pripomína obyvateľom sochou ako aj plaketou.
  • Veľký Šariš je jedným z centier tohto kraja. Aj napriek tomu, že je tak blízko pri treťom najväčšom meste, jeho kultúrny život a pamiatky sú rovnako bohaté. Šarišský hrad je asi najvyhľadávanejšou pamiatkou a výstup trvá niečo cez pol hodiny. Aj vďaka svojej nenáročnosti si zachoval fanúšikov. Každoročne sa opravujú múry a hradby. Na počesť sú konané festivaly  a akcie.

železnice
Aj keď milujete cestovanie, určite ste nenavštívili všetky kúty Slovenska. Oplatí sa vidieť východ na vlastné oči? Určite áno. Okrem pamiatok totiž disponuje krásnou prírodou v podobe lesov a hôr.

Mohlo by se vám také líbit: