Pre niektorých je veľkým snom, iní sa ho zase desia pre jeho rušné ulice plné množstva žltých taxíkov. Jedno je však isté – New York určite nie je mestom, v ktorom by ste sa nudili alebo nebodaj nemali kam ísť v piatok večer alebo cez víkend. Vlastne dokonca sa tu nebudete nudiť ani cez normálny pracovný týždeň!

doprava

New York patrí medzi mesto ktorom pôsobí píše neuveriteľných 700 000 firiem! Je to teda mesto podniku, obchodu a skutočného života ktorý zahŕňa so sebou veľké peniaze!
Kde si kde sa metra Už iba pri vyslovení toho slová? V tom prípade sa určite ne rozhodnite ísť na výlet do New Yorku s tým, že sa rozhodnete celý výlet cestovať metra. Metro v NY je totiž jedným z tých najväčších na svete! Je veľmi rušné a chaotické a pokiaľ sa neviete zorientovať ani v metre v Maďarsku, prvýkrát do metra v New Yorku určite nechoďte!
 
Faktom, že New York je mestom podnikania a veľkých peňazí nepohádajú ani jeho ceny. Aj v prípade, že sa sem rozhodnete ísť iba na krátku dovolenku, je potrebné aby ste Rátali s tým, že sa budete musieť poriadne plesnúť po vačku. Ceny sú tu veľmi vysoké a teda pokiaľ ste turisti ktorí plány navštíviť New York city, zoberte si radšej poriadne veľa peňazí.

noční město

Aj napriek tomu, že New York je najľudnatejším mestom Spojených štátov amerických, len málokedy tu zastihnete človeka hovoriaceho anglickým jazykom, ktorý je tiež aj pravý Newyorčan. práve preto, že je najľudnatejším mestom, obývajú ho aj ľudia najrozmanitejších narodností a kultúr z celého sveta.
Aj napriek faktu že je najviac obývaný mestom USA, sa tu vyskytuje najmenšia kriminalita zo všetkých miest Amerike. A to je už skutočne čo povedať!
Ak ste typ človeka, ktorý miluje nočný život a spánok pokladá za niečo, čo preňho nie je až také životu dôležité, New York je presne to pravé práve pre vás, pretože New York skutočne nikdy nespí.

Mohlo by se vám také líbit: