Ľudia ti stále rozprávajú vety typu – Na výzore nezáleží. Maj rada samú seba. Veď si krásna taká, aká si. A ty si len povieš pfff… No to určite… Neklam hej?…
A to je zle. Väčšina žien nie je spokojná so svojím výzorom. A tu nastáva problém, ktorý sa nazýva slabé, ba až minimálne sebavedomie. Všade navôkol máme udaný ideál krásy. Chudé štíhle nohy, ploché brucho a krásne biele zuby. Nemôžu byť všetky ženy dokonalé. Ja som si sama týmto prešla.

dieta

Tiež som mala minimálne sebavedomie. Nosila som väčšie tričká aby som skryla brucho, no keď som pozrela do zrkadla vyzerala som ešte tučnejšia. Nemala som rada chodenie k tabuli, lebo ma všetci vidia a všetci riešia to ako mám široké nohy a veľké brucho. Tým všetkým som si prešla no vďaka Bohu som nikdy neprišla do fáze keby som kvôli tomu mala nejaké psychické problémy a podobne. Žiaľ u niektorých dievčat a žien to tak nejde. Začnú nezdravo chudnúť tým, že nič nejedia. Ich telo nedostáva potrebné živiny a kolabuje.

Alebo začnú jedlo vyvraciavať až to prejde do štádia silnej anorexie, pri ktorej už im nepomôže ani doktor, ani lieky. Kedysi k nám prišla na školu jedna psychologička, tá tvrdila, že zo 7 dievčat, ktoré trpia silnou anorexiou prežije len jedna. Ich žalúdok už nie je schopný prijímať jedlo, automaticky ho vyšle von. V psychiatrických liečebniach sa lieči veľa anorektičiek, žiaľ je smutné, že čím ďalej – tým mladšie.
Nebuď hlúpa a chudni zdravo!

joga

Úplne na začiatok si treba ozrejmiť v hlave jednu vec – záleží mi na sebe = chcem schudnúť aby som sa cítila zdravšie a nemala sama zo seba komplexy.
Ja som si napríklad našla na internete ženu, ktorej postava sa mi páčila a celou svojou cestou za mojou vysnívanou postavou ma sprevádzala a motivovala. Dajú sa nájsť na internete rôzne skupiny, kde sa ženy navzájom podporujú. Dávajú si výzvy. V niektorých sú aj fitness tréneri, ktorý im zadarmo pomôžu a môžu sa ich spýtať na radu.
Prípadne vyskúšaj nejakú diétu. Ale predtým sa o tom porozprávaj s lekárom, ak aj trpíš nejakou poruchou.

Mohlo by se vám také líbit: