U žien je menej zriedkavé, aby išli samé na výlet alebo na dovolenku. Možno je to tým, že sme slabšie a zraniteľnejšie. Novým trendom však začína byť to, že mnoho z nich sa odhodlá k tomu, aby predsa len nečakali na to, že s nimi niekto možno pôjde, ale odišli samé. Či len na turistiku do hôr alebo priamo do zahraničia na dovolenku.žena pes prechádzka.jpg
Verte nám, milé dámy, na tom nie je nič zvláštne ani zlé! Možno ste sa k tomu odhodlali a známy vás prepadli otázkami, či sa nebojíte. No ak ste single, prípadne máte okruh známych, ktorí neinklinujú k spoznávaniu nových vecí alebo sú vaše kamarátky časovo vyťažené, určite nechcete čakať donekonečna, kým sa konečne nájde niekto, kto by s vami išiel. Samozrejme, bojíte sa. Možno ste aj prečítali množstvo článkov a diskusií na túto tému, aké to prvýkrát bolo. Ísť na turistiku na Slovensku je podstatne ľahšie, ako sa zbaliť a ísť sama do zahraničia.
No ak ste sa preto predsa len rozhodli, určite v tom máte našu podporu! Dnes existuje mnoho ponúk poznávacích zájazdov, kde si môžete užiť skvelú dovolenku sami, no zároveň v kruhu nových ľudí. Možno cestou niekoho spoznáte. Okrem iného sa po neznámom mieste nemusíte túlať sami. Často tieto poznávacie zájazdy majú sprievodcu, s ktorým absolvujete väčšinou tie najznámejšie miesta ako sú múzeá, galérie, hrady a zámky či nádherné námestia.
Takže sami rozhodnete nebudete! Pre tie odvážnejšie možno nie je problémom vydať sa na vlastnú päsť napríklad k moru. Podnikajú to najmä tie z vás, ktoré už skúsenosť nadobudli za pomoci iných výletov alebo sú momentálne bez partnera a chcú si užiť samé. Prípadne sú dlhodobo slobodné a táto možnosť je jedna z tých, ktoré chcú okúsiť, aby im nepretiekol život medzi prstami.
Čo však tie z vás, ktoré sa boja, že samé desať dní niekde pri mori nevydržia? Nuž, je to skvelý spôsob ako spoznať, čo nás naozaj v živote teší, aké sme a či dokážeme vydržať samé so sebou. Pretože verte alebo nie, mnoho ľudí práve toto nedokáže.dievča more dovolenka.jpg
Šťastie totiž závisí len na tom, ako si ho my spravíme. Sami sa môžeme cítiť aj s partnerom a v rodine. Ak vás to ale láka, skúste si niekde vo vašom okolí vyraziť na malý výlet. Ak máte psíka, vezmite aj jeho. Uvidíte, že to bude iné a možno sa vám to tak zapáči, že skúsite budúcu leto ísť aj na dovolenku! 

Mohlo by se vám také líbit: