Súčasná moderná technológia prispela k rozvoju širokej ponuky led svietidiel. Dnes nám led osvetlenie prináša také možnosti, o ktorých sa nám donedávna ani nesnívalo. Oproti minulým klasickým alebo halogénovým žiarovkám prinášajú led žiarovky mnoho nesporných výhod. Hlavným dôvodom prechodu od klasických žiaroviek k led žiarovkam bola pôvodne úspora energie. Tie majú nielen nižšiu spotrebu energie, ale majú navyše aj podstatne dlhšiu životnosť. No aj keď sú náklady na ich nákup vyššie, treba mať na zreteli, že ide o dlhodobú investíciu. A trendom posledných rokov je, že ich cena neustále klesá.

Led žiarovky

Jednou z mnohých výhod led žiaroviek je ich stmievateľnosť. Dnes už existuje široká ponuka led žiaroviek s touto schopnosťou, vďaka čomu je možné nastavovať požadovanú intenzitu svetla v miestnosti. Túto si môžete nastaviť pomocou diaľkového ovládača podľa vašej potreby. Led zdroje svetla nám ďalej ponúkajú možnosť nastavenia farby – teploty svetla. V tomto prípade sa nejedná o farebný odtieň svetla ale o teplotu chromatickosti svetla, podľa ktorej môže byť svetlo teplé, neutrálne alebo studené. Teplé farby svetla sú viac žlté, používame ich hlavne v priestoroch, ktoré máme určené na oddych. V spálni, obývačke či detskej izbe nám navodzujú príjemné pocity a psychickú pohodu. Studené svetlo je skôr vhodné do priestorov určených na prácu, preto sa používa v kanceláriách či výrobných halách.

barevné žiarovky

Okrem voliteľnosti teploty svetla môžeme voliť u špeciálnych RGB led svietidiel aj farbu svetla. Funguje to na rovnakom princípe ako u televízorov alebo monitorov počítačov. RGB je skratka troch farieb Red, Green, Blue. Pomocou týchto troch farieb – červenej, zelenej a modrej – sa dá na diódach led svietidla namiešať akákoľvek farba. Podobne ako pri stmievateľných žiarovkách aj v tomto prípade regulujeme jednotlivé farby pohodlne pomocou diaľkového ovládača.

Mohlo by se vám také líbit: