Mnohí ľudia ešte neprišli na chuť moderným interiérom alebo materiálom ako je kov, či sklo, a preto svoju domácnosť odmietajú rekonštruovať týmto štýlom. To je ale veľká škoda. Aj moderný byt alebo dom môžu v skutočnosti pôsobiť veľmi útulným, no zároveň čistým, dojmom. stačí vedieť ako na to.

Točité moderné schodisko so zábradlím.jpg

„Čisté“ materiály v modernej domácnosti

Spomínané sklo a kov pôsobia v interiéri naozaj čistým dojmom. Predstavte si moderné budovy kde, v podstate, na iné materiály ani nenarazíte. Tieto materiály môžeme navyše označiť za veľmi kvalitné a odolné. Takže ak ich využijete vo svojom byte, máte istotu, že vám poslúžia ešte dlhé roky. Absolútnym hitom je napríklad nerezové zábradlie http://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/, ktoré je akýmsi symbolom moderného a čistého priestoru. Nerezovú oceľ môžete využiť v exteriéri aj v interiéri. Samozrejme, že zábradlie nie je jediným prvkom, kde môžete nerezovú oceľ použiť. Hodí sa taktiež na ploty, stavbu prístreškov, alebo na kovanie sklenených stien. Ide o pomerne drahší materiál, ktorý však uspokojí aj tých najnáročnejších. Nerezové zábradlie navyše môžete skombinovať ako so sklom, tak s drevom a plastom.

nerezové zábradlí.jpg

Čistý priestor musí byť čistučký

Pod pojmom „čistota“ rozumiem priestor, ktorý nie je preplnený zbytočnosťami. Pozrite sa na napríklad na svoju obývaciu izbu. Nachádza s v nej len gauč, stolík, televízia a niekoľko poličiek s decentnými vázami alebo je táto miestnosť plná sošiek, koberčekov, vázičiek, obrázkov, fotografií, stoličiek a diek? Ak ste sa našli skôr v druhom príklade, môžeme povedať, že vaša obývačka určite nespĺňa kritéria „čistého interiéru“. Snažte sa z nej vyhodiť všetko nepotrebné. Ako zistiť, ktoré veci môžete označiť za zbytočnosti? Veľmi jednoducho. Zamyslite sa nad tým, čo v podstate vôbec nepoužívate. Tak napríklad desať sviečok a sošiek na televízore určite k svojmu životu až tak nepotrebujete.

Mohlo by se vám také líbit: