Aj napriek tomu, že sklo poznáme už niekoľko tisícročí môžeme aj naďalej tvdiť, že ide o nadčasový materiál. Jeho vlastnosti nás mnohých neprestanú udivovať a zoberme si reálny príklad, kedy už sklo nevyužívame len pri zhotovení zrkadliel, ale hlavne posledné roky vravíme o širokej škále nápaditých interiérových riešení a doplnkov, ktoré sú vyrobené práve z tohto univerzálneho materiálu. Sklo sa stáva čoraz častejšie vyžadovaným stavebným materiálom a je stále rozšírenejšou súčasťou moderných interiérov. Ide zároveň o moderný trend a výbava interiéru sklenenými doplnkami nemusí mať len podobu zrkadiel či okien, ale aj praktických posuvných dverí, deliacich stien, no stále častejšie vidíme aj sklenene zabradliena schodiskách.
kancelářské prostory
Využitie skla vo vnútorných priestoroch má hneď niekoľko výhod. V skratke ich môžeme označiť ako funkčnosť a estetika.
Sklo, ako materiál dokáže prepúšťať svetlo a tým pádom interiérom šíriť prirodzené osvetlenie, teda definitívne zabránite tmavým miestam a každopádne musíme uznať- sklo pôsobí skutočne elegantne, pričom má schopnosť obohatiť okolie, v ktorom sa nachádza.
· Teda napríklad doplnok v podobe skleneného zábradlia vizuálne spestrí celé schodisko a jeho okolie. Dodá mu určitý štýl a luxus. Pochopiteľne však aj zaručenú bezpečnosť.
muž na schodišti
Pri bode bezpečnosť nám v prípade skla zrejme prebehne hlavou myšlienka- Sklo je predsa labilný materiál. Pri výrobe sklenených doplnkov pre interiér sa však pri výrobe používa kalené sklo, ktoré je oproti bežnému niekoľkonásobne odolnejšie, respektíve pri bežných činnostiach nerozbitné. Spomenutý postup je veľmi dôležitý pri zhotovaní celosklenných dverí alebo deliacich priečok zo skla. Kalené sklo je dostatočne odolné a zabezpečené pre ich pravidelné využívanie a tento materiál nám takisto poskytuje možnosť viacerých dekorácií, respektíve typov sfarbenia skla.
· Môžeme si vybrať, či budú (napr. dvere) farebné alebo zvolíme prirodzený číry dizajn. Z vizuálneho hľadiska ich možno obohatiť o pieskovanie alebo vzory či logo formou grafickej fólie.

Mohlo by se vám také líbit: