Ak sa máme v článku zamerať na tovar, ktorý by predstavoval súčasné novinky a zároveň voľbu s rastúcou popularitou, rozhodne musíme spomenúť drony, ktoré sú okrem spomenutých vlastností takisto atraktívnou ukážkou technologického pokroku. Keď však nehľadáte iba technológiu, ale takisto zábavný doplnok na trávenie väčšieho času vonku, v prírode a nové zážitky, opäť ide o skvelú voľbu, o ktorej si v článku napíšeme niečo viac.Muž ovláda drone, príroda.jpg
Drony poskytujú možnosť zmapovať vaše okolie, na druhej strane takisto spraviť kvalitné fotografie a snímky z ťažko dostupných miest. Sú tak vhodným doplnkom pre každého, kto fandí týmto moderným funkciám, ale takisto majú budúcnosť napríklad pri zhotovovaní odborných foto-reportáží či dokonca ako kuriéri objednaných balíkov. To sme ale predsa eštelen trochu predbehli, venujme sa preto možnostiam, ktoré doprajú bežnému záujemcovi.
Výhodou je, ak už zakúpený dron automaticky disponuje kamerou. Následne ho navigujete na vami zvolené miesto a na svojom vysielači alebo priamo v mobilnom telefóne môžete sledovať priamy prenos z natáčania vo vysokej kvalite. Týmto spôsobom sa dajú zhotoviť zaujímavé snímky a to aj z miest alebo z perspektívy, kam by ste sa s mobilom alebo digitálnym fotoaparátom nedostali.Drone s kamerou.jpg

  • Existujú však aj drony bez kamery, ktoré plnia funkciu skôr zaujímavého modelu helikoptéry na diaľkové ovládanie. Sú preto vhodnou voľbou skôr pre tých, ktorí fandia tomuto koníčku, pričom nepotrebujú robiť video alebo foto záznamy.

Pokiaľ si nie ste výberom istí, vždy je vhodné hľadať označenie RTF, čo je vlastne skratkou a symbolom dronov, ktoré budú plniť požadované funkcie ihneď, ako ich spustíte do prevádzky, respektíve bez nutnosti niečo ďalej prikupovať a inštalovať.
Následne vás čaká možnosť robiť naozaj kvalitné snímky z ľubovoľných miest, pričom sa dajú využiť aj na špeciálne príležitosti, akými sú dovolenka v exotike alebo napr. zhotovenie svadobných fotografií apod.

Mohlo by se vám také líbit: