Aj napriek tomu, že má človek relatívne komfortné zateplené bývanie pozostávajúce z izby, v ktorej sa nachádza plazmová televízia, herná konzola, počítač,… v kuchyni zasa veľká chladnička, moderná elektrická rúra, v ostatných miestnostiach je zasa zabezpečená kúpeľňa a vedľa funkčná toaleta, aj napriek tomu nás minimálne raz za rok nakopne myšlienka vybrať sa pozrieť na našu chatku a zotrvať v nej čo najviac dní, najmä počas dovolenky. Samozrejme, že takýto pobyt v sebe ukrýva skromnejšie návyky, tak prečo nás tak priťahuje? Je to trochu zvláštne, však?

měnič napětí

Ľudské podvedomie skrátka funguje tak, že je stále nespokojné a cíti absenciu určitej veci, ktorej sa dlhší čas vyhýba.
Zatiaľ, čo pobyt na chatke alebo dokonca na chatrnej loďke bol v minulosti znakom ťažkého života a chudoby, kedy človek dokázal prežiť len na základe svojej manuálnej práce a dal by asi všetko na svete za to, aby sa aspoň na týždeň mohol vyspať v komforte, dnes sú chatka alebo výlete loďkou znakom bohatšej triedy či ľudí, ktorí si takéto „zábavky“ môžu dovoliť.

Z psychologického hľadiska je vysvetlenie pomerne logické a jednoduché. U človeka, ktorý žil v biednych podmienkach bola vysoká absencia komfortnejšieho bývania a naopak, človek zvyknutý na určitý komfort túži prežiť niekoľko dní ako „správny chlap“ a nechať sa trochu zostriť prírodnými podmienkami už len z toho dôvodu, že mu to káže zvedavé podvedomie a následný pocit hrdosti k vráteniu sa k základným koreňom a dokázaniu si, že by bol schopný v takýchto podmienkach prežiť a teda že je manuálne zručný a disponuje praktickým myslením, že sa z neho nestala „primadonna“. Ide o spojenie zvedavosti, potrebe okúsenia odlišných zážitkov a následného posúdenia a uspokojenia.

napští

Aby však pobyt na chatke nebol len nudným sedením na stoličke a kochaním sa okolitou prírodou, populárnym riešením sa stávajú meniče napätia https://www.menicnapatia.sk, ktoré nám umožnia dotyk s civilizáciou v podobe možnosti zapojiť bežné elektrické spotrebiče aj v „odrezanom“ prostredí, aké nedisponuje verejnou elektrickou sieťou.

Mohlo by se vám také líbit: