Pod doplnkami, akými sú šperky si dokážeme predstaviť bohaté charakterové vlastnosti. Sú nielen estetickým módnym doplnok, ale predovšetkým vhodným darom so sentimentálnou hodnotou. A rovnako si predstavíme ich rôzne prevedenia, kedy je dominantnou vlastnosťou ich materiál. V tomto smere sa vysokej popularite teší najmä striebro. Prečo?Strieborný náramok na kameni.jpg
Dôležitú úlohu zohráva jeho žiarivá stránka, ktorá upúta nejedno oko a pôsobí na nás veľmi sympatickým dojmom. Zároveň ide o faktor, prečo sa v pomerne vysokom počte nachádza v predajniach so šperkami a teší sa pravidelnej predajnosti. Ak si pri výbere chceme dať záležať, pravdepodobne siahneme práve po prvkoch z tohto ceneného, avšak prístupného materiálu. Môže ísť o retiazky, prstene, náramky, samozrejme tiež veľmi elegantné náušnice https://gameon.sk.
Už na prvý pohľad dokáže byť zrejmé, čím dominuje práve striebro a prečo je v nejednom prípade uprednostňovanou voľbou. Podstatnou vlastnosťou je najmä jeho vizuálna stránka, konkrétnejšie originálna lesklosť.
Druhým faktorom je zasa vedomie, že sa radí k vzácnym kovom, jeho hodnota a popularita sa pritom zvýšila najmä za posledné roky. Jeho vlastnosti sú špecifické takisto pri výrobe šperkov, kedy výrobcovia oceňujú mäkkosť, respektíve ohybnosť konkrétneho materiálu, či lepšie povedané jeho tvarovateľnosť. Aby sme však boli konkrétnejší, pri výrobe šperkov sa nepoužíva čisté striebro, ale to koncentrované, nakoľko jeho pôvodné vlastnosti sú príliš mäkké.Strieborný náramok, ázijská symbolika.jpg

  • V prípade kvalitnej voľby je v šperku 92 % pomer striebra a ostatnú časť tvoria potrebné zliatiny (napr. meď).

Vďaka tomu je teda možné využívať ho k výrobe množstva druhov štýlových doplnkov, rôznych veľkostí a tvarov, pričom v drvivej väčšine sú uchované aj jeho primárne kvality. Podstatným faktorom výberu dokáže byť aj cena, kedy je striebro spravidla lacnejšie, než podobné výrobky zo zlata.

Mohlo by se vám také líbit: