Väčšina bohatých ľudí tvrdí že šťastie si za peniaze nekúpite. Že sú to len prostriedok ako sa mať o čosi lepšie. Ale povedzme si teraz úprimne. Vážne máme veriť že je to tak. Príkladom nám môžu byť naši politici ktorý tvrdia to samé. Dokonca poniektorí by nemali problém samy vyžiť z 700-800€ na mesiac. Čo na tom že nemajú potuchy koľko stojí taký obyčajný chlieb. A kde to ešte nájom a ostatné položky. A tak ak sa chcete mať lepšie je na čase si položiť otázku, čo ste ochotný spraviť pre peniaze. Koľko stojí vaša dôstojnosť. Pozrime sa preto na zopár povolaní kde dôstojnosť nemá miesto.

rovnováha.jpg
 
Pracovník metra v Japonsku
To že je Japonsko ľudnatá krajina, to vám nemusíme hovoriť. Miestne komunikácie sú natoľko preplnené že väčšine ľudí neostáva nič iné ako sa spoľahnúť na verejnú hromadnú dopravu. Tá sa na oplátku zase stará o to aby ste sa dostali do cieľovej stanice na sekundu presne. Preto sa niet čomu diviť že tu zamestnávajú pracovníkov na to aby zatláčali do vagónov metra. A to v prípade že je vozeň zdanlivo plný ale nejaký ten človiečik sa tam ešte vojde.
 
Predajte svoj život
Väčšina z vás je zvyknutá dostávať peniaze za to čo od vás chce váš šéf, alebo firma pre ktorú pracujete. Vo väčšine prípadov tak strávite určitý počet hodín v týždni v práci a za to dostanete každý mesiac v dohodnutý termín peniaze na účet. Nie je na tom nič divné a všetci sú tak povediac spokojný. Ale viete si predstaviť že by ste doslova predali seba a svoj život tak ako to urobil Mike Merrill. Ten sa jedného dňa rozhodol rozdeliť svoj život na 100 000 akcií. Pričom jedna akcia mala cenu 1$. Takto zarobil postupne dostatok peňazí. No hoci to znie jednoducho, akcionári mali doslova kontrolu aj nad farbou jeho vlasou. A tak je otázne či sa mu to nakoniec vyplatilo.

elektronický obchod.jpg
 
Nájdite si sponzora
Nájsť si sponzora ktorý by vás rozmaznával a kupoval vám všetko či len chcete. Od drahej dovolenky po krásny priestranný byt a ešte k tomu by vám platil aj náklady na život. To je sen každého. No hoci sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece s lovcami zlatokopiek, tie ozajstné nestretnete na ulici a nesadnú vám hneď do auta. Takýto štýl života je celkom náročný pretože či už ste žena alebo muž, musíte byť dotyčnému sponzorovi dostupný 24 hodín 7 dní v týždni. Nehovoriac o tom že sa o seba musíte primerane starať. Veď nebude si kupovať starú škodovku keď si môže dovoliť BMW. 

Mohlo by se vám také líbit: