1. Kedy ísť na Srí Lanku, počasie, obdobie dažďov?

Hlavná sezóna podľa mesiacov:
Máj – september je dobrou sezónou na severovýchode.
November – apríl – juhozápad.
Január – marec – dobre v horách
Obdobie dažďov na Srí Lanke:
Od októbra do mája – na severovýchode.
Od mája do októbra – juhozápadne.
Máj, október – december – hory.
Potrebujete vízum na Srí Lanke, môžete to urobiť rýchlo a jednoducho: prejdite na oficiálnu webovú stránku ETA , vyplňte informácie (dátumy príchodu a odchodu, číslo spiatočného letu), zaplatíte 35 $ online a získajte PDF na prezentáciu na letisku. Vízum platí 1 mesiac, je možné ho predĺžiť až na 90 dní. Môžete tiež získať vízum na letisku za 40 dolárov.

srí lanka

  1. Ako sa tam dostať? Cesta vlakom Colombo-Kandy-Ella (Kandy-Ella)

Je to jedna z najkrajších železníc na svete a akoby som prišiel do iného raja a inej reality. Nevšimol som si žiadne letové hodiny, ani ruky zamrznuté na konci cesty (v horách je tu oveľa chladnejšie ako na pobreží). Je lepšie si kúpiť lístok z Kolomba aspoň jeden deň pred cestou, ale ak nie je takáto možnosť, potom aj v deň odchodu si môžete vziať lístok do tretej triedy, a ísť do druhej triedy.

  1. Čo vidieť?

Národný park Kaudulla – územie divokých slonov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Sigiriya. Môžete prísť a zostať v hoteli v meste Dambulla. 4-5 hodín safari pre tento park stojí 40 dolárov, môžete si objednať v hoteli. Len vstup do parku stojí 18 dolárov.

meditace

Národný park Yala. Yala je pravdepodobne najobľúbenejším národným parkom Srí Lanky a je naozaj super. Najlepší čas na návštevu je júl, august.  Cena: vstup $ 25, poldenný / denný safari: $ 40-75 (cena za džíp). Harmonogram: od 6 do 16 hodín.
Jedinou možnosťou ako vidieť zvieratá v blízkosti, je jeep safari. Turistom je ponúkaných niekoľko možností, v závislosti na rozpočte: poldenná prehliadka, deň alebo niekoľko dní s prenocovaním v parku. Ak chcete mať istotu, že uvidíte leopardy, príďte v júli alebo auguste.

Mohlo by se vám také líbit: