Cestovanienemusí vždy znamenať len oddych v ďalekých, exotických destináciách. Niekedy nám to taktiež nedovoľuje ani čas a financie. Avšak aj u nás na Slovensku máme veľa zaujímavých miest, ktoré treba minimálne raz za život navštíviť. Jednou z takýchto lokalít je obec Bojnice. Určite sa nájde mnoho z nás, ktorí v Bojniciach už boli, ale sú aj takí, ktorým sa do týchto končín ešte nevybrali. Bojnice sa nachádzajú v Trenčianskom kraji v okrese Prievidza. Aj keď majú iba 5 000 obyvateľov, návštevníkom majú čo ponúknuť. V Bojniciach nájdete tri pre turistov najviac zaujímavé atrakcie a to bojnické kúpele, ZOO a najmä nádherný Bojnický zámok.

zámek

Bojnické kúpele
Na Slovensku nájdeme množstvo kúpeľov, pričom jedny z nich sa nachádzajú aj v Bojniciach. Tieto kúpele možno nepatria medzi najznámejšie na Slovensku, ale môžu sa pochváliť vysokou kvalitou a pestrým výberom procedúr. Kúpele sa nachádzajú v krásnom prostredí a svoje účinky majú najmä na nervový systém a gynekologické potiaže.

bojnice

Bojnická ZOO
Bojnická ZOO má pomerne dlhú históriu, nakoľko bola založená v roku 1955. Nájdete tu množstvo zaujímavých druhov zvierat, rôzne druhy opíc, plazov. Čo je určite lákadlom je, že sa tu nachádzajú aj slony, ktoré napríklad nenájdete ani v bratislavskej ZOO. Atrakciou pre deti je určite aj to, že tieto slony môžete kŕmiť zakúpeným krmivom v neďalekom bufete.

zoo

Bojnický zámok
Najväčšou dominantou Bojníc je Bojnický zámok. Zámok je pre považovaný za najkrajší na Slovensku a je známy aj v zahraničí. Cez leto sa tu koná mnoho sprievodných podujatí, taktiež sú tu podujatia so sokoliarmi. Usporadúva sa tu aj Medzinárodný festival duchov a strašidiel. Bol tiež dejiskom rôznych rozprávok, natáčala sa tu dokonca aj známa rozprávka Fantaghiro. Bojnický zámok je považovaný za skvost, či už rozprávame o jeho exteriéri alebo interiéri. Zámok je postavený v goticko-renesančnom štýle, pričom postavený bol už v 12. storočí. Romantický je nielen samotný hrad, ale aj jeho okolie, nakoľko je obklopený parčíkom, v ktorom sa nachádza Ďalší skvost a tým je Lipa kráľa Mateja, ktorá má vyše 700 rokov. 

Mohlo by se vám také líbit: