Aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí aj napriek, tomu, že majú nulové vedomosti o architektúre, či dizajne veľmi radi pozerajú televízne programy práve tohto typu? Najmä tých amerických teda rozhodne nie je málo a veľkej popularite sa tešia aj u nás. Tak sa z mnohých z nás stávajú samozvaní experti na interiérový dizajn a je veľkým potešením, keď môžeme naše postrehy aplikovať v reálnom živote, napríklad pri stavbe, či prerábke domu.

schody so skleneným zábradlím

Jedným z výrazných, no nie vždy doceňovaným dizajnovým prvkom je napríklad zábradlie na schody. Každý dom nejaké má, pokiaľ sa nejedná o bungalov a je neodmysliteľným prvkom nie len z hľadiska bezpečnosti, no i z toho estetického. Aj z toho dôvodu sa pri výbere zábradlia trendy menia a vyzerá to tak, že masívnym dreveným zábradliam už odzváňa. Do popredia sa dostávajú minimalistické prvky, ktoré okrem svojej primárnej bezpečnostnej funkcie spĺňajú aj mnoho ďalších požiadaviek a trendov dnešnej doby.

nerezové zábradlie

Nie je moderný rodinný dom, či kancelársky priestor, v ktorom by ste nenašli sklenené, či nerezové zábradlie. Výhodou napríklad toho skleného je, že sa dá aplikovať v interiéri aj v exteriéri, pričom v interiéri nebráni voľnému prechodu svetla, čím opticky otvára celý priestor. Okrem klasických sklenených zábradlí sú veľmi moderné aj sklenené steny, ktoré spĺňajú bezpečnostnú funkciu rovnako dobre, no siahajú od zeme až po strop. Tak umožňujú rozdeliť priestor, no zároveň si zachovať prehľad o tom, čo sa deje na druhej strane. Sklenené zábradlie je vyrobené z tvrdeného skla, pri ktorom sa nemusíte báť rozbitia. Aplikovať a ukotviť sa dá v rôznych prevedeniach a ak vám nestačí klasické číre sklo, môžete si zvoliť pieskované, po prípade si naň môžete dať aplikovať rôzne vzory. Sklenenú výplň je možné vložiť aj do hliníkového rámu, ktorý je často vidieť najmä na balkónoch rodinných domov. Ak teda rozmýšľate nad kúpou alebo výmenou zábradlia, nenájdete lepšiu možnosť ako sklenené zábradlie.

Mohlo by se vám také líbit: