V súčasnosti sa vďaka moderným strojom dá vyčistiť kanalizácia a všetky kanalizačné potrubia veľmi rýchlo, účinne a takmer bez hrozby vzniku škody. Na vyčistenie kanalizačných odpadových rúr sa používajú špeciálne stroje, ktoré vytvárajú značný a silný tlak. Takýmto špeciálnym prístrojom je pumpa na vodu (čerpadlo), ktoré funguje na motor. Súčasťou tohto čerpadla je aj hadica, ktorá má na svojom konci silnú trysku, vďaka čomu dokáže efektívne čistiť.

odpadová rúra

Hadice určené na kanalizačné čistenie sa vyznačujú veľkou dĺžkou (60 – 100 m), to znamená, že sa dokážu dostať aj do vzdialenejších miest a očistiť tak aj dlhokánske časti potrubí. Vďaka pravidelnému vyčisteniu odpadových rúr sa dajú udržať v dobrej kvalite niekoľko dlhých rokov. Hlavným pozitívom, ktoré čistenie za pomoci čerpadla na motor prináša je to, že táto metóda je expresná a potrubie sa dokáže rýchlo znovu spojazdniť v prípade upchatia. Ak máte záujem alebo nevyhnutne potrebujete čistenie kanalizácie, Pezinok je vaše miesto bydliska (prípadne jeho blízke okolie) a nemáte až tak veľký dom alebo príliš veľkú sieť odpadových rúr, mali by ste skúsiť službu elektromechanického vyčistenia.

kuchynský odtok

Tento proces čistenia sa realizuje pomocou elektrického motora, na ktorom sú ohýbateľné a pružné špirály zo železa, vďaka čomu sa dokážu odbúrať usadené odpadky, dokonca aj pevné vo forme vodného kameňa, a spriechodniť tak aj príliš zanesené trubky. Elektromechanické čistenie umožňuje vydrhnúť aj úzke a drobné priestory. Vyčistiť týmto spôsobom sa dá nie len kanalizácia, ale aj odtoky v kúpeľni (sprcha, vaňa, umývadlo, toaleta) a odtoky v kuchyni. Veľkým plusom čistenia za pomoci elektrického motora so špirálami je ten fakt, že počas procesu čistenia neexistuje nebezpečenstvo vo forme vybehnutia nečistôt a odpadu von z kanalizačného, či odpadového potrubia. Okrem toho je táto metóda aj veľmi rýchla a neškodí až v takej miere životnému prostrediu.

Mohlo by se vám také líbit: