Azda nikto nepochybuje o tom, že kvalitný a vzdelaný masér je nevyhnutným predpokladom účinnej a prospešnej masáže. Pod šikovnými prstami sa naše telo dokáže uvoľniť, zníži sa svalové napätie, pokožka i podkožné štruktúry sa prekrvia, dostane sa k nim väčšie množstvo živín – a navyše si aj oddýchneme.

masáž
 
Výberu maséra a masážneho salónu venujeme veľa času. Zisťujeme si recenzie, stalkujeme na internete a pýtame sa známych. Menej často už uvažujeme o tom, čo sa bude diať, keď si budeme líhať na masérsky stôl. Správny masér by sa mal zaujímať o aktuálny zdravotný stav a mal by byť schopný vám odporučiť konkrétnu procedúru. Často však nastáva situácia, kedy podľa hesla “náš zákazník – náš pán” nechávajú maséri klientovi pri výbere masáže voľnú ruku. Prečítajte si tento stručný prehľad, aby ste pri najbližšej návšteve neváhali a stavili na istotu.
 

  • Klasická masážpatrí medzi najčastejšie využívané druhy masáže. Existuje mnoho variácií zostáv jednotlivých masážnych hmatov a každý masér si často nájde svoj vlastný postup a štýl. Zámer však zostáva rovnaký. Cieľom je odstrániť bolestivé stavy a nadmerné stuhnutie svalov. Pozitívne účinky dosahujeme pri kompenzácii sedavého zamestnania či jednostranného zaťažovania svalových partií. Klasická masáž je niekedy nazývaná aj relaxačnou.

 relax

  • Bankovaniepozná ľudstvo už od staroveku, i keď počas dlhých rokov prešlo určitým vývojom. Málokto vie, že pôvodne sa využívalo tzv. mokré bankovanie, pri ktorom sa koža najprv narezala a podtlak vzniknutý v banke mal za úlohu vysať “zlú krv”. Pri bankovaní sa používajú sklenené alebo plastové banky, ktoré pomocou podtlaku nasajú kožu aj podkožie. Sú veľmi účinnou metódou tam, kde klasická masáž zlyháva, resp. si vyžaduje vyššie množstvo ošetrení. Uvoľnenie spazmov pomocou baniek je rýchlejšie, treba ale rátať s tým, že v dôsledku podtlaku pravdepodobne dôjde k popraskaniu drobných žiliek a vytvoria sa krvné podliatiny.

 

  • Lymfatická masáždosahuje výborné účinky pri stavoch, kedy organizmus z rôznych príčin zadržiava väčšie množstvo vody. Lymfa je telesná tekutina, ktorá je zložením podobná plazme a zohráva dôležitú úlohu napríklad pri imunitných procesoch. Pri lymfodrenáži pôsobí masér jemnými hmatmi pripomínajúcimi dotyk motýlích krídel najprv na lymfatické uzliny – tie je potrebné uvoľniť. Nasleduje jemná masáž končatín a tela, ktorej úlohou je rozprúdiť lymfu a dostať ju do lymfatických uzlín, kde sa prečistí, aby znovu mohla plniť svoju funkciu. Lymfatickú masáž obľubujú najmä ženy pre jej výrazný anticelulitídny účinok.

 

Mohlo by se vám také líbit: