Leto je obdobie, kedy túžime po bazénoch, pobyte na slniečku a rôznych chladných drinkoch. Milujeme zmrzlinu a vôňu mora, chceme iba oddychovať a nič nerobiť.
Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že toto ročné obdobie je naozaj dokonalé. Avšak, aj počas neho nás môžu potrápiť rôzne nepríjemnosti. Áno, hovoríme o nepríjemne spálenej pokožke. No na začiatok by ste mali vedieť, že nie len v lete si môžete privodiť takéto problémy. To isté sa vám totiž môže stať aj v zime počas lyžovačky a dlhom pobyte na slniečku.dve ženy sa opaľujú.jpg
Práve preto by sme vám týmto článkom chceli trochu poradiť a ponúknuť zopár skvelých trikov, ktorými sa zbavíte nepríjemných bolestí kože. Tak teda poďme na to!
Tieto spôsoby sú síce veľmi jednoduché, no zato naozaj fungujú. Používali ich už naši starí rodičia, pretože vedeli, že všetky tieto produkty im zmiernia bolesti.

  1. Smotana alebo biely jogurt. Tak práve tento mliečny výrobok patrí medzi najobľúbenejšie babské recepty. Naneste si na kožu tenkú vrstvu a nechajte ju pôsobiť. Smotana vytiahne teplotu a príjemne vám schladí popálené miesto. Už o pár minút sa budete cítiť omnoho lepšie.
  2. Obklady, ktoré vás ochladia. Na takéto účely sa používa prevažne čierny alebo zelený čaj. Viditeľne totiž zmierňujú bolesť. Avšak, v tomto prípade sa radšej vyhnite celotelovým kúpeľom a máčaniu vo vode.
  3. Zelenina, ovocie alebo iné rastliny. Tento spôsob je najjednoduchší, pretože ide o potraviny, ktoré sa nájdu v každej domácnosti. Na spálenú pokožku je najlepšie natrieť popučený banán alebo si na tvár môžete poukladať nakrájanú šalátovú uhorku. V tomto prípade môžete použiť aj jahody, z ktorých si ľahko vyrobíte pleťovú masku. Ak máte k dispozícií rastlinu aloe vera, môžete použiť aj gél z jej listov. Ten vám príjemne schladí spálenú pokožku a prinesie úľavu.

gél z listu aloe vera.jpg
Aj týmito nenáročnými trikmi si doslova môžete zachrániť kožu. Jej spálenie je totiž veľmi nebezpečné. Avšak, v prvom rade by ste si mali dávať pozor na samotné slnko a na čas, ktorý na ňom strávite. Vyhľadávajte tiene, pite veľa tekutín a natierajte sa krémami. Prevencia je predsa vždy lepšia ako liečba, no nie?

Mohlo by se vám také líbit: